Kontori valgustuse projekteerimine

Kontori valgustuse projekteerimine

Paljud töötajad veedavad kontoritöökohas umbes 8 tundi. Hea valgustus on ka töö juures hea tunne: see võimaldab igasuguse tegevuse sooritamist ja mõjutab tervist.\ Valgustus on ka ettevõtte jaoks esinduslik ja majanduslik tegur. Lumories.ee Juba üle 20 aasta on meie valgustuse projekteerijad nõustanud ärikliente ideaalse kontorivalgustuse osas, võttes arvesse kõiki individuaalseid tingimusi ja soove.

Kaasaegse kontorivalgustuse omadused

Inimkeskne valgustus

Kontorivalgustid kasutavad kõrge sinise komponendiga valgust, et edendada keskendumist ja võidelda väsimuse vastu. Kaasaegsed HCL-valgustussüsteemid simuleerivad oma valgusvärviga ka loomulikku päevavalguse muutumist. Seega toetavad nad optimaalselt tootlikkust ja tervist.

Inimkeskne valgustus
Ülesandega seotud

Ülesandega seotud

Igas kontoris on muutuvad tööülesanded ja -kohad. Valgustus peab arvestama kõiki neid tegureid, et optimeerida kontori igapäevaelu. Näiteks peab valgustus töölaua juures vastama teistsugustele kriteeriumidele kui keskses kohtumispaigas projekteerimistööde vaatamiseks.

Energia- ja kulutõhusus

Kasumlikkus on iga ettevõtte jaoks võtmetegur. Intelligentne kontorivalgustus kasutab tõhusat LED-valgustustehnoloogiat. Samuti reageerib see töötajate kohalolekule ja päevavalguse intensiivsusele, kasutades kohaloleku- ja hämarusandureid.

Kulutõhusus

Valgustid kontorisse

Valgustuse kvaliteet kontoris

Lumories.ee Meie eksperdid võtavad valgustuse planeerimisel arvesse täpseid tingimusi kohapeal, et määrata kindlaks optimaalne kontorivalgustus.

Seoses ruumi seisundiga

võtame arvesse näiteks:

  • Päevavalguse esinemine
  • Valguse hajumine üle seinte, Laed ja põrandad
  • Lae kõrgus, niššid, seinavärvid
  • Ruumitsoonid, mida tuleb valgusega tugevdada
  • Valguse ja varju kulgemine ruumis
  • Valguse mõju, Värvid ja materjalid atmosfääris
  • Riiklikud tegurid, sest valgus on ka kultuuriline küsimus.

Ruumi tingimused pakuvad lahendusi.

Ruumi seisund
Valgusti valik

Mis puutub valgusvalikusse, siis muu hulgas:

  • Valgustuse tase ja Heleduse jaotumine
  • Otsese pimestuse piiramine
  • Ekraanile ja muudele töövahenditele peegelduva pimestuse piiramine
  • Kolmemõõtmeline nähtavus läbi sobiva varjutuse
  • Häirivate varjude vältimine
  • Valguse värvus ja värviedastus Värinavaba

Valgustite valik vastab kõigile nõuetele.

Inimesed keskmes

Zumtobeli ja Fraunhoferi instituudi uuring "Tajutud valgustuse kvaliteet kontoris" näitab, mis on töötajate jaoks oluline igapäevases kontorielus.\ Meie valgusdisainis on alati esikohal töötaja.

Heledam kui tavaliselt
Normist heledam

Standardid soovitavad valgustustihedust umbes 500 luksi. Uuring näitab siiski, et töötajad eelistavad valgustustihedust üle 800 luksi.

Tehisvalgus isegi suvel
Tehisvalgus isegi suvel

Uuring näitab, et kunstlikku valgust kasutatakse sageli üle kuue tunni, ja seda mitte ainult talvepäevadel, vaid ka suvel.

Reguleeritav valgustus
Reguleeritav valgustus

Individuaalselt timmitav ja värvi muutev tehisvalgus suurendab heaolu ja seega ka tootlikkust ja loovust.

Kaudne valgus
Otsene/kaudne valgus

Otsene/kaudne valgus on tänu väiksematele heleduskontrastidele silmadele kergem ja pakub parimaid valgustustingimusi - nagu ka töötajad tunnevad.

Büroode tüübid

Kõik kontorid ei ole ühesugused. Meie valgustusdisainerid koostavad teie individuaalsete ruumide jaoks erinevaid lahendusi, mille hulgast saate valida. Milliseid valgustussüsteeme kasutatakse, sõltub alati ka õiguslikest nõuetest.

Ühtne kontor
Ühtne kontor
  • Pindala 10 kuni 50 m²
  • 1 kuni 2 inimesele
  • Üldiselt suur päevavalguse osakaal

Tehisvalgustust kasutatakse ajutiselt. Aknaga paralleelselt asuvad valgustid, nt rippvalgustid, on soovitatav.

Kontserni kontor
Kontserni kontor
  • Pindala 50 kuni 300 m²
  • Kuni 25 inimesele
  • Üldiselt ainult akende lähedal asuvates piirkondades Looduslikult avatud tsoonid

Paindlikke laudade gruppe valgustavad liikuvad valgustussüsteemid, näiteks kontori põrandalambid. Sellele lisandub ruumipõhine ümbritsev valgustus, nt LED-paneelide abil.

Avatud planeeringuga kontor
Avatud planeeringuga kontor
  • Pindala 400-1200 m²
  • Kuni 100 inimesele
  • Vajab üldiselt alalist kunstlikku valgustust

Tehisvalgustust kasutatakse ajutiselt. Aknaga paralleelselt asuvad valgustid, nt rippvalgustid, on soovitatav.

Töökoha valgustuse eeskirjad

Määrus DIN EN 12464 ja ASR 7/3 annavad täpset teavet valgustatuse kohta töökohal.\ Töökohtade direktiivis on tavapäraste kontoritöökohtade valgustatuse tasemeks ette nähtud 500 luksi. Neid ja muid erinõudeid võtame valgustuse projekteerimisel arvesse. Lisateavet optimaalse valgustuse kohta töökohal leiate siit.

Tsoneerimine ja lisapiirkonnad

Mitte ainult kontor ise ja selle erinevad valgustustsoonid, vaid kõik kompleksi kuuluvad ruumid peavad olema atraktiivselt ja funktsionaalselt valgustatud. Meie valgustusdisainerid pühenduvad teie väikesele või suurele valgustusprojektile ja kasutavad terviklikku tsoneerimiskontseptsiooni, et määrata kindlaks, millistel aladel on erilised valgustusnõuded lisaks tegelikule töökohale.

Sissepääsuala

Sissepääsuala

Vastuvõtulauas keskendutakse valgustuse puhul hea esmamulje loomisele, kutsuvale ja pimestusvabale valgusele ning optimaalsetele nägemistingimustele töötajate jaoks.

Koridor

Funktsionaalsed valgustid tagavad optimaalsed nägemistingimused koridorides. Aktsendivalgustuse sihipärane kasutamine pakub vaheldust, näiteks esemete esteetiliseks esiletõstmiseks.

Koridor
Konverentsiruum

Konverentsiruum

Ühetaolisel, eredal valgusel on esinduslik mõju ja see on vajalik intensiivse dialoogi pidamiseks koosolekuruumis. Kui kasutatakse selliseid lisaseadmeid nagu projektor, on timmitav valgustus kohustuslik.

Kohvik

Erinevalt tööruumidest on kohvikus soovitatav kasutada sooja valget, hubast valgustust. Selles valguses tundub ka toit ahvatlevam.

Kohvik

Täiuslik valgustusdisain majanduslikest aspektidest lähtuvalt

Päevavalguse optimaalne kasutamine

Nutikad päikesevarjendid, nagu rulood ja rulood, reguleerivad ruumi siseneva päevavalguse hulka, vähendades soojuse kuumenemist ja vältides pimestamist. Samal ajal aga suunatakse päevavalgus optimaalselt tuppa.

Säästke tegevuskulusid

Intelligentsed kohalolekuandurid lülitavad valgustuse vastavalt kohalolekule. Lisaks sellele tuvastavad hämaruseandurid päevavalguse esinemise. See võimaldab valgustust vastavalt vajadusele hämardada või lülitada.

Lihtsam hooldus

Kogu hoonet hõlmavat BUS-süsteemi kasutatakse valgustite toimimise kontrollimiseks. Rikke korral saab viivitamatult võtta meetmeid. Samuti on soovitatav integreerida turvavalgustus.

Täiuslik valgustusdisain majanduslikest aspektidest lähtuvalt

Pildi allikas: dguv

Kontaktivorm

Meie kontaktvormi kasutamisest tulenevate andmete töötlemise suhtes kohaldatakse meie privaatsuspoliitikat.