Kuidas leida õige ventilaator
Praktiline ja mugav: värskendus ühe nupuvajutusega Õige ventilaatori leidmine - vastavalt teie vajadustele ja eluruumile - on väga lihtne. Enne ventilaatori ostmist peaksite kaaluma, mida te vajate: kas see peaks töötama eriti vaikselt, et saaksite seda kasutada ka magamistoas? Kas see peaks olema võimalikult väike ja seda peaks olema võimalik paigaldada näiteks kaldkatusele? Või peaks see olema nutikalt juhitav ja omama palju seadistusvõimalusi? Aitame teil leida parima ventilaatori.
Meie parimad soovitused
Parimad fännid Igasugused ventilaatorid
Uuendused
Kuidas leida õige ventilaatori suurus
Sõltuvalt ruumi suurusest peaksite tagama, et ventilaatori läbimõõt oleks sobiv. Järgnev ülevaade annab hea ülevaate:
Pisike ruum, nt külalistetuba:
< 3 x 3 m
Ø: 76 - 122 cm
Suur tuba, nt elutuba:
< 6 x 6 m
Ø: 127 - 137 cm
Väga suur ruum, nt pööningul asuv korter:
> 6 x 6 m
Ø: alates 142 cm
Valgusega ja ilma valgustita lae ventilaatorid
Vaikne sosinemine magamistubades Teil on laes ainult üks vooluühendus ja te ei suuda otsustada, kas soovite seda kasutada ventilaatori või laevalgusti jaoks? Seejärel valige lihtsalt integreeritud LED-lambidega ventilaator hea üldvalgustuse jaoks. Saadaval ka puldiga, millega saate valida valguse värvi. Magamistoas on soovitatav kasutada sosinal vaikset mudelit, näiteks WhisperWind® mootoriga nagu Hunter.
Kaupluse fännid
Nutikad fännid
Mugavus tänu mitmekülgsele juhitavusele Ajastule vastavalt saab ventilaatoreid juhtida ka nutikalt - kaugjuhtimispuldi või rakenduse abil. See võimaldab hõlpsasti reguleerida kiirust ja liikumissuunda. Kui ventilaator toimib ka valgustina, saab valguse värvi reguleerida isegi sõrmejäljega. Soovi korral saate nutika õhuvärskendaja funktsioone välja kutsuda ka häälassistendi abil. Teine võimalus: kui tootja pakub raadiovastuvõtjat, siis lihtsalt paigaldage raadiovastuvõtja ja tehke ventilaator hiljem arukaks.
Nutikate ventilaatorite pood
Jahe tuul tänu laua- ja pjedestaalventilaatoritele
Sihtotstarbeline jahutus igas kohas Lauaventilaatorid ja pjedestaaliventilaatorid saab lähimast pistikupesast lülitada sisse hetkega, kui seal ootamatult kuumust on. Eriti populaarsed on liikuvad ventilaatorid kontoritele ja kodukontoritele, mis on kas suunatud konkreetsesse nurka või vibreerivad suuremas raadiuses. Kuid need pakuvad ka teretulnud jahutust ja elegantset atmosfääri eluruumides, alates elutoast kuni köögini - näiteks retrohõngulised mudelid.
Kaupluse lauaventilaatorid
IP-kaitseklassiga ventilaatorid
Värskendused välitingimustes asuvas lounge'is Kui isegi kõige ilusam varjuline koht aias ei paku kesksuvel vajalikku jahutust, on aeg aiasaalis ventilaatorit kasutada. Sobiva IP-kaitseklassiga, mis on vähemalt IP44, saab näiteks traditsioonilise ettevõtte Westinghouse'i lae ventilaatoreid hõlpsasti üles riputada kaetud aiasaalidesse. Kui soovite vaid ajutiselt jahutada, võite muidugi ka lauaventilaatori kuuma pärastlõunaks aeda kaasa võtta.
Välisõhuventilaatorite pood
Kõige olulisemad faktid fännide kohta
Millal on ventilaator kasulik?
Ventilaator on kasulik aastaringselt. Kui suveperioodil pakub see meeldivat jahutust, siis talveperioodil - vastupidiselt - tagab see lae alla kinni jäänud kütteõhu hea jaotumise. See võimalus sobib suurepäraselt küttekulude vähendamiseks. Kui soovite oma ventilaatorist 365 päeva aastas kasu saada, peaksite selle ostmisel veenduma, et sellel on talvel kasutamise võimalus.
Mis tüüpi fännid on olemas?
Laevaventilaatorid on püsivalt paigaldatud ja kaabeldatud laeühenduse kaudu. Need on saadaval kas ainult õhu jahutamiseks ja jaotamiseks või koos integreeritud LED-lampidega üldvalgustuseks. Seisvaid ja lauaventilaatoreid saab paigutada paindlikult. Kuna akut saab laadida USB kaudu, sobivad need ideaalselt isegi reisimiseks. Ventilaatorid on juba saadaval vähem kui 100 euroga.
Milliseid tehnilisi üksikasju tuleb arvesse võtta?
Huvipakkuvad on jõudlus, sobivus teatud ruumi suurusele ja erinevad intensiivsuse tasemed. Sõltuvalt lae tüübist pöörake tähelepanu kaalule. Pjedestaalventilaatorite puhul peaks olema võimalik kallutada ja võnkuda (pea liigutada). Samuti praktilised: reguleeritava kõrgusega pjedestaalventilaatorid. Ja kasutusvõimalused ulatuvad tõmbekettidest kuni nutitelefoni rakendusteni.
Talvine režiim
Talvel jaotub lae alla kogunev soe kütteõhk ruumis paremini. See hoiab ka teie jalad soojana ja säästab tõhusalt küttekulusid.
Suvine režiim
Suvel laseb ventilaator õhku ringelda, tekitades nahale meeldiva jahutava efekti. Paljude ventilaatorite tugevust saab reguleerida individuaalselt.
KKK: Korduma kippuvad küsimused energiasäästu kohta
Esiteks on oluline selgitada, millistele nõuetele ja ruumilistele tingimustele peaks ventilaator olema kohandatud. Kui te ei soovi paigaldamisega vaeva näha, valige pjedestaalventilaator, mis vajab ainult pistikupesa. Kui soovite säästa ruumi põrandal ja saada kasu ka talvisest toimimisest, valige laeventilaator, millel on tagurpidi toimimise võimalus. Kui soovite kasutada laeühendust samal ajal ka üldvalgustuseks, on soovitatav kasutada integreeritud LED-valgustiga ventilaatorit. Kui soovite oma ventilaatorit integreerida nutikodu süsteemi, peaksite valima nutikad mudelid. Ja välitingimustes kasutamiseks valige muidugi ventilaator, mille IP-kaitseklass on vähemalt IP44.
Ventilaatori läbimõõt tuleks samuti valida vastavalt ruumi suurusele. Väikeste, alla 10 m² suuruste ruumide puhul piisab 76-122 cm läbimõõdust. Suuremad ruumid kuni 35 m² võivad taluda 127-137 cm läbimõõtu. Ja kui asi läheb sellest kaugemale, näiteks avatud planeeringuga pööningukorterisse, siis on olemas ka veelgi suurema läbimõõduga ventilaatorid, näiteks Westinghouse, mille läbimõõt on üle 250 cm.
Ei ole olemas üldist vastust sellele, kui palju vatti peaks ventilaatoril olema. Energiatarve sõltub aga ventilaatori kiirusest või pööretest minutis. Erinevat kiirustasemet pakkuva mudeli puhul suureneb energiatarve koos pöörete arvuga. Tootedetailides on märgitud ka võimsus vattides seoses erinevate kiirustasemetega, nt võimsus: 60/45/40 vatti; kiirus: 175/135/85 p/min.
Ventilaator on kasulik siis, kui suvel puudub vajalik jahutus ja tõmbetuulest kodus või varjulisest kohast aias enam ei piisa. Talvel võib ventilaator olla vajalik ka siis, kui soe kütteõhk koguneb lae alla. Kui ventilaator jaotab õhku ruumis vastupidises režiimis (pöördfunktsioon), mis on talvine erifunktsioon, saab vähendada küttekulusid.
Lauaventilaatorid sobivad kõige paremini sihipäraseks värskendamiseks - näiteks teie töölaua juures. Tänu reguleeritavale võnkumisele ja kaldenurgale saab pjedestaalventilaatorit individuaalselt seadistada ja tagada korraliku õhuringluse ja värskenduse - isegi suurtes ruumides. Laevaventilaatori jahutusmõju on võrratu - mida suurem on läbimõõt, seda suurem on jahutatav ruum. Ainus lisatöö on eelnev paigaldamine.
Laevaventilaatori puhul on küsimus üleliigne, kuna see on paigutatud ruumi keskele, kuid mitte lauaventilaatori või pjedestaaliga ventilaatori puhul. Kui õues on meeldivalt jahe, võite asetada pjedestaalventilaatori seljaga avatud akna poole. See tõmbab värsket õhku sisse ja jaotab seda kogu ruumis. Kui väljas on juba liiga kuum, asetage ventilaator mujale tuppa. Sõltuvalt sellest, kui intensiivselt soovite end värskendada, võite lasta sellel võnkuda või hoida seda paigal.
Parima õhuringluse tagamiseks suvel on kõige parem paigaldada pjedestaalventilaator nii, et selle pea on veidi ülespoole suunatud. See on parim viis ülespoole tõusva sooja õhu jahutamiseks.
Eriti vaikselt - või isegi sosinal vaikselt - töötavad ventilaatorid näitavad seda ka oma tootekirjelduses. Hunter näiteks tugineb WhisperWind®-mootoritele, mis muudab ventilaatorid ideaalseks kasutamiseks magamistoas. Sellised tarnijad nagu Westinghouse, Starluna ja Casafan peavad samuti väga oluliseks oma ventilaatorite vaikset tööd. Lumories.ee Kokkuvõttes leiate kvaliteetseid ventilaatoreid, mida saab poes vaikselt kasutada.
Põhimõtteliselt võib ventilaator töötada nii kaua, kui soovite. Kui jätate selle soojal suveõhtul magama, võite kasutada ka praktilist taimeri funktsiooni, et see ei oleks kogu öö sisse lülitatud. See säästab elektrit ja kaitseb keskkonda.
Selleks, et oma ventilaatorit kaua nautida, peaksite seda regulaarselt puhastama. Selle põhjuseks on see, et keerlevast õhust pärit tolm kipub rootorilabadele settima. Oluline on, et ventilaator oleks enne puhastamist vooluvõrgust lahti ühendatud. Seejärel saab ventilaatori välja tõmmata. Vajaduse korral võite korpust ja rootori labasid niiske lapiga pühkida. Kui rootori labade kaitseks on paigaldatud võre, eemaldage see lihtsalt eelnevalt. Tasub tutvuda tornventilaatorite kasutusjuhendiga. Seal saate teada, kuidas kõige paremini avada korpust, et seadet puhastada.
Kui rootori labad pöörlevad suvise töörežiimi korral vastupäeva (nn ettepoole), tekib ventilaatori all jahutav tuul. See muudab selle kuni 8 kraadi jahedamaks. Samuti ringleb õhk ruumis meeldivalt. Kui aga labad pöörlevad päripäeva (talvine töö või vastupidine töö), jaotab ventilaator lae alla kogunenud sooja kütteõhu üle seinte kogu ruumis. Muide, talvel ei ole ventilaatori all värsket tuult ja seega ei ole ka külmetusohtu.