Valguse disainerid
Valgusloomingud graatsia ja võluNeed naised teavad, mida tähendab kaasaegne disain: Valgusdisainerid kõigist suurtest kaubamärkidest inspireerivad meid keeruliste valgusskulptuuride, elegantsete valgustustarvikute ja innovaatiliste heaolutundega valgustite abil - ja ka oma võrratu sarmiga!
Monica Armani
Luceplan valgustuse esteetikaSee kannab Monica Armani selget allkirja: Silenzio rippvalgusti, mille ta kujundas Luceplan jaoks. Valgusti ühendab tekstiilist esteetikat ja uuenduslikku heli neeldumise efekti, mis loob hubasemat ruumiõhkkonda. Disainer loob täpselt sellise keerulise seose ka oma teistes arhitektuuriprojektides, näiteks Poltrona Frau Groupi lounge'is.
Lucie Koldova
Poeetiline disain FabbianileSee kannab Monica Armani selget allkirja: Silenzio rippvalgusti, mille ta kujundas Luceplan jaoks. Valgusti ühendab tekstiilist esteetikat ja uuenduslikku heli neeldumise efekti, mis loob hubasemat ruumiõhkkonda. Disainer loob täpselt sellise keerulise seose ka oma teistes arhitektuuriprojektides, näiteks Poltrona Frau Groupi lounge'is.
Elisa Giovannoni
Upscale valgustus Flair Slamp jaoksTa töötas koos suurkujudega - nagu Michele De Lucchi. Täna on ta üks neist: Elisa Giovannoni. Ta on tuntud Giovannoni Designi disaineri ja arhitektina, Domus Academy ja Milano Scuola Politecnica di Designi õppejõuna ning oma valgustite, sealhulgas Kalatos rippvalgusti poolest. Ta kujundas need Slamp jaoks, mille eeskujuks on traditsiooniline punutis.
Gae Aulenti
Cult valgustid Martinelli LuceTema Pipistrello laualamp, mille ta kujundas 1965. aastal Martinelli Luce'ile: unustamatu, kaasaegne klassika! 2012. aastal surnud Gae Aulenti elu iseloomustas mitu etappi. Lisaks oma tööle arhitekti ja disainerina on ta tuntud Pariisi Musée National d'Art Moderne'i ja Barcelona Museu Nacional d'Art de Catalunya projekteerijana.
Carlotta de Bevilacqua
Artemide'i graatsiline valgusCarlotta de Bevilacquat peetakse valgustusdisaini visionääriks. 2020. aastal surnud Ernesto Gismondi (Artemide'i asutaja) abikaasa ambitsiooniks oli arendada tuleviku valgust, mis tagaks eelkõige inimeste heaolu. Carlotta de Bevilacqua on Artemide'i asepresidendina kujundanud laetava laualambi Come Together ja - koos disainer Paola di Arianelloga - klaasist laualambi Empatia.
Jette Scheib
Graatsiline valgus ForestierJette Scheib projekteeris Forestier'ile valgustite seeriad Carpa ja Oyster. Kunagine Berliini Kunstiülikooli tööstusdisaini üliõpilane asus hiljem elama Barcelonasse. Sealt edasi arendab ta tooteid rahvusvaheliselt tuntud sisustusettevõtetele. Tema kreedo: "Kõige ilusam mööblitükk ei ole kunagi mugav ilma õige valgustuseta."
Elise Fouin
Forestier valguskompositsioonidElise Fouin on spetsialiseerunud üha uute ja eluliste kompositsioonide loomisele materjalidest. Nii sündis tema Papillon valgustite seeria Forestier jaoks. Tema moto: mitte piirduda ühe stiili piiridega, vaid tegeleda avalikult disainiga. Lisaks lampidele on eksperimentaalne disainer loonud ka arvukalt mööblit, söögiriistu ja vaipu.
Maria Berntsen
Nordlux peened valgustusobjektidMaria Berntsen on Nordluxi ja DFTP by Nordluxi jaoks juba kujundanud suure hulga valgustite ja tervete valgustite seeriate, sealhulgas oma auhinnatud Glossy laualambi, mis on kompositsioon klaasist ja marmorist. Maria Berntsenil on lisaks valgustite disainile ka aastakümnete pikkune kogemus mööbli- ja tootedisaini ning sisekujunduse valdkonnas ning ta on alates 1992. aastast töötanud oma disainistuudios Kopenhaagenis.
Ana Kraš
Rõõmsameelne valguskunst HAY jaoksPärast mööblidisaini ja sisearhitektuuri õpinguid Belgradi rakenduskunstiülikoolis kolis Ana Kraš New Yorki. Sealt edasi tegeles ta arvukate projektidega objektidisaini, kunsti, fotograafia ja moe valdkonnas. Ta disainis Hay'le ripplambi Bonbon - käsitsi keritud lamp, mis on valmistatud puuvillasest ja nailonist lõngast, mis on eri värvi tahkudega.
Ionna Vautrin
Foscarin poeetiline valgustuslaineTa püüab luua objekte, mis on kohe arusaadavad, kuid milles on siiski üllatus ja poeesia: Prantsuse disainer Ionna Vautrin sai 2011. aastal "Grands Prix de la Création de la Ville de Paris". Oma disainistuudios töötab ta erinevates koostööpartnerites üle Euroopa. Ta projekteeris Foscarini jaoks Chouchin'i valgustite sarja ja Binic'i laualambi.
Silje Nesdal
Võrratu valgustusinspiratsioon NorthernDisainer Silje Nesdal on Reveal rippvalgusti näol pannud lühidalt kokku kaasaegse nõudluse lihtsa, kuid väljendusrikka Nordic-Design järele. Selle suupuhutud lambivari sisaldab torukujulist LED-valguselementi, mis mitte ainult ei täienda skandinaavia sisustusstiili, vaid ka paljusid teisi sisustusstiile ja annab sooja valgust. Norra fjordides üles kasvanud Silje Nesdal tähistab oma kodumaa käsitöötraditsioone.
Odile Decq
Futuristlikud valgustusobjektid Luceplan jaoksSoleil Noir, mis tähendab "musta päikest", on prantsuse disaineri Odile Decqi loominguline laps. Futuristliku välimusega valgusti on äärmiselt ebatraditsiooniline, sest lisaks orgaanilisele kujule üllatab see ka oma materjaliga: vahtplastiga. Odile Decq, kelle projektid on leidnud rahvusvahelist tunnustust, seisab vanade konventsioonide mässumeelse "tagurpidi pööramise" eest. Tema allkiri: ebatavaline, radikaalne, õrna rangusega.
Patricia Urquiola
Graatsiline valguskunst FLOS & FoscariniPatricia Urquiola tööd on oma koht kunsti- ja disainimuuseumides üle kogu maailma. Hispaania arhitekt, kes on juba saanud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, nautis juba lapsena asjade lahtivõtmist ja kokkupanekut. Tema kirg: uute tehnoloogiate ja materjalide avastamine ning nende abil oma loomingu ellu äratamine. Patricia Urquiola disainilahenduste hulka kuulub FLOSi jaoks Almendra Linear valgustite seeria. Koos Eliana Gerottoga lõi ta Foscarini jaoks valgustite sarja Caboche.
Greta Magnusson Grossman
Graatsiline valguskunst FLOS & FoscariniGreta Magnusson Grossmani (1906-1999) peetakse tõeliseks disaini pioneeriks. 1940. aastal tõi rootslanna Skandinaavia stiili Põhja-Ameerikasse, kui ta pärast abiellumist jazzmuusik Billy Grossmaniga kolis Californiasse ja avas Los Angeleses kuulsal Rodeo Drive'il poe. Tema klientide hulgas: Frank Sinatra ja Ingrid Bergman. 1947. aastal töötas ta välja oma ilmselt kõige kuulsama valgustite sarja nimega Gräshoppa - tõelised disainiikoonid, mis kaunistavad tänapäevaseid interjööre tänapäevani.
Signe Hytte
Puristlikud valgustusloomingud &Tradition ja uute teoste jaoksKultuurist ja kunstist inspireerituna loob Signe Hytte interjööride jaoks dekoratiivseid esemeid ja valgustusdisainilahendusi, mis suudavad jutustada lugusid. Kopenhaagenis oma stuudiot pidav disainer keskendub oma loomingus detailidele. Ta kujundas &Tradition'ile valgustite sarja Journey, mis ühtlustab sfäärid ja kuubid. New Worksi jaoks töötas ta välja Karl-Johani valgustite sarja oma võrratult minimalistlikus stiilis.
Johanna Forsberg
Elegantsed valgustusobjektid NorthernJohanna Forsberg kirjeldab oma valguskunstiteost, mida tuntakse nime all Heat, kui "hõõguvat tulepilve", mis on saadaval messingist ja terasest. Selle statement-lambi väljatöötamisel mängis suurt rolli sotsiaalne aspekt: loovuse ja kunstilise arengu võimaluse edendamiseks tegi Rootsi disainer koostööd arenguasutusega, mis kaasab varjupaigataotlejaid ja töötuid sisserändajaid lambivarju käsitsi valmistamisse.
Toni Rie
Ajatu mitmekesisus FrandsenFrandseni disainijuhina iseloomustab Toni Riet mitmekülgne allkiri: Paljud tema disainilahendused keskenduvad puristlikele, geomeetrilistele vormidele, samas kui teised on atmosfäärilised ja näivad peaaegu orgaanilised. Neid ühendab näljane uudishimu kaasaegse disaini vastu. Toni Riesi tuntuimad valgustusloomingud on orgaanilise mängulisusega mattklaasist rippvalgusti Air ja geomeetrilise lihtsusega valgustite seeria Lyss, mida elavdavad maandatud värvipaleti nüansid.
Emiliana Martinelli
Martinelli Luce'ile helendav mitmekesisusPärast arhitektuuriõpinguid liitus Emiliana Martinelli perefirmaga Martinelli Luce, mille asutas 1950. aastatel tema isa Elio, üks 1960. ja 1970. aastate tähtsamaid valgustusdisainereid. Nii algas tema teekond läbi disainimaailma. Aastate jooksul on ta projekteerinud arvukalt valgusteid nii koduseks kui ka tehniliseks otstarbeks, millest mõned on pälvinud olulisi rahvusvahelisi auhindu. Ta on teinud koostööd selliste arhitektidega nagu Gae Aulenti ja Sergio Asti ning teeb tänaseni koostööd oluliste Itaalia ja välismaiste disaineritega.
Mariana Pellegrino Soto
Oluce lineaarne valgustusdisainMariana Pellegrino Soto valgusteid iseloomustab minimalistlik rafineeritus. Venezuela valgustusdisainer on lõpetanud tootedisaini eriala Roomas asuvas Istituto Europeo di Designis. Ta lõpetas oma lõputöö viimase õppeaasta jooksul koostöös Oluce'iga. Praeguseks on ta projekteerinud Itaalia valgustitootjale erinevaid valgustid ja valgustite seeriad, sealhulgas Alba ja Cylinda.
Inma Bermúdez
Marsetile helendav kergusInma Bermúdez toob oma kaasaskantava laetava laualambiga FollowMe valgusküllase esiletõusu interjööridesse ja õue eluruumidesse. Hispaania disainer alustas oma karjääri tööstusdisaini alal ja on juba töötanud Rootsi ettevõtte Ikea disainiosakonnas. Arvukad auhinnad ja nominatsioonid, näiteks 2009. aasta disainiauhind, rõhutavad tema loomingulise allkirja erilist väärtust.
Paola Navone
Valgustuskontseptsioonid hingega Karman, Fontana Arte & Martinelli LucePaola Navone'ile on iseloomulik tema väsimatu otsimine ja uudishimu vormide, materjalide, kangaste ja struktuuride suhtes. Rahvusvaheliselt auhinnatud arhitekt ja sisekujundaja annab oma valgustusloomingutele vaimu ja hinge ainulaadse kombinatsiooni kaudu unenäolist leidlikkust ja sirgjoonelist disainikeelt. Karmani jaoks on ta taas kord näidanud, kuidas tavapäraseid kontseptsioone saab murda Bibendum rippvalgustiga, mis on saadaval erinevates disainilahendustes. Fontana Arte'i jaoks loodud keerulise valgustuse "Pinecone" mudeli moodustas männi käbi. Kiki valgustite seeria on Paola Navone looming Martinelli Luce'ile.