Lumen
lihtsalt selgitatud Lumenite arv on valgusallikate ja püsivalt paigaldatud valgusdioodidega valgustite omadus. See väärtus annab teavet kaasaegsete valgusallikate heleduse kohta ja asendab seega vatti kui standardset võrdlusväärtust hõõglampide puhul.
Vattide või luumenite arv? - See on erinevus
Watt annab teavet valgusallika energiatarbimise kohta, luumen heleduse kohta. Varem kasutati vatti seetõttu, et hõõglampide puhul oli vattide ja luumenite suhe (nn valgustugevus) alati sama. Kuid kuna valgusallikad muutuvad üha tõhusamaks, annavad nad nüüd üha rohkem lumenit ühe vati kohta. See tähendab aga, et Watt ei tee enam mingeid avaldusi heleduse kohta. See tuleneb sellest, kui palju lumenit valgusallikas toodab, kui palju vatti, sõltub tootest. Luumen on seevastu usaldusväärne väärtus heleduse määramiseks.
Energiasäästu valem: Rohkem luumenit - vähem vatti
Kuna lambid ja valgusallikad muutuvad üha paremaks ja energiatõhusamaks, pakuvad nad suurt kokkuhoiupotentsiaali. Igaüks, kes valib tänapäeval uue valgusallika, valib LEDid - kõige energiatõhusam valgusallikas turul. Kõik, kes on huvitatud nutikodust, leiavad, et nutikad LED-lambid on lihtne sissejuhatus nutika valgustuse juhtimise ja kohandamise maailma.
Parimad valgusallikad igale pistikupesale
Kuidas ma saan LED-valgustideks ümber ehitada?
Armastatud valgustid, mida kasutati hõõglampide, halogeen- või energiasäästulampidega, saab hõlpsasti varustada sobiva LED-valgusallikaga. LED-lampidel on samad soklid kui tavalistel lampidel, nt E27, E14, GU10 või G9.
Lisateave teema kohta
Värvitemperatuur lihtsalt selgitatud
Nutika valgustuse juhtimise moderniseerimine
KKK: Kõik Lumeni kohta
Luumen (lm) on valgusvoo, st lambi heleduse mõõtühik. Ka lambid olid lumenitega, kuid tavaks oli mõelda vattides. Tänapäeval ei ole see enam võimalik, sest vattide ja luumenite suhe ei ole enam korrapärane kaasaegsete valgustustehnoloogiate, näiteks LEDide puhul.
Lumenid on trükitud kõikidele lampide pakenditele. See annab ka võrdlusväärtuse, mis aitab võrrelda valgusvoogu tavalise hõõglambiga. Mõlemad on loomulikult saadaval ka Lampenwelt.de veebipoes.
See sõltub põhimõtteliselt kasutuskohast ja isiklikest eelistustest. Kui soovite, et teie ruumid oleksid heledad, peaksite orienteeruma suunisväärtuses 100-150 luumenit ruutmeetri kohta. Lugemisnurgad või vaiksed tsoonid näevad sageli eriti hubased välja vähemate luumenite või hämarama valgusega. Ainult professionaalsete valgustuse rakenduste puhul, nagu näiteks avalikud rajatised, restoranid, hotellid, koolid, pargid või supermarketid, on heleduse väärtused standarditega reguleeritud ja siduvad.
Tänapäeval võrreldakse valgusallikaid luumenite alusel. Kui soovite võrrelda LED-ide & Co. lambipirnide võimsusega, peate teadma, mitu lumenit vanadel lampidel oli:
- 100 vatti = 1521 luumenit
- 75 vatti = 1055 luumenit
- 60 vatti = 806 luumenit
- 40 vatti = 470 luumenit
- 25 vatti = 249 luumenit
Kaasaegsed valgusallikad, näiteks LEDid, annavad sama heleduse vähemate vattidega - valgustugevus on suurem. See suhe on siiski väga tootespetsiifiline ja ulatub tänapäeval kuni 200 luumenini vati kohta uusima põlvkonna A energiatõhususe klassi LED-lampide puhul.