SOOVITUS
Halogeeni asendamine LED-iga

Halogeeni asendamine LED-iga

Pärast hõõglampide keelustamist 2009. aastal oli halogeenlamp veel mõned aastad tagasi hea alternatiiv. Halogeeni lisamisega on valgusallika kasutusiga mõnel juhul neljakordistunud ja samal ajal on energiatõhusus paranenud. Kuid see valgustustehnoloogia on juba asendatud arenenuma alternatiiviga: LED-lampidega.

Lisaks E27 või E14 on G9 tavaline halogeenipesa. Selle jaoks on olemas ka LED-alternatiiv.

G9 LED valgusallikas on tõhusam alternatiiv ja näeb peaaegu identne välja.


Kas halogeeni on võimalik ümber ehitada LED-ks?

Üleminek halogeenilt LED-ile on väga lihtne. Igale halogeenvalgusallikale on olemas sobivad LED-alternatiivid, alates G9-pliidisambaga lambist kuni klassikalise E27-kruvikeermega lambini.


Kumb tarbib rohkem elektrit: kas halogeen või LED?

LED-lampidel on parem valgusviljakus, s.t parem vattide ja lumenite suhe. Seega on LED-lambid energiatõhusamad ja odavamad. Sõltuvalt valgusallika kvaliteedist säästetakse umbes 90 % energiat. Tänu madalale energiatarbimisele, lülitusstabiilsusele ja pikale elueale on LED-lambid ka kõige keskkonnasõbralikum valgusallikas turul. Tänu LED-ide levikule on nende kaasaegsete valgusallikate hind langenud, nii et kokkuhoid on saavutatud juba esimesest minutist alates.

Elutoa valgustus

Kumb süttib paremini: halogeen või LED?

Kõigile, kellel on olnud häid kogemusi halogeeniga elutoas, avaldab muljet ka LED. LED-lampide ostmisel on oluline pöörata tähelepanu värvitemperatuurile (kelvinites). Halogeenvalguse mõõtmed on alla 3300 kelvini. Seda nimetatakse soojaks valgeks.

<3.300 K) über Universalweiss (3.300 – 5.300 K) bis Tageslichtweiss (>Erinevalt tavapärastest valgusallikatest on LED-lambid saadaval kõigis valgusvärvides alates soojast valgest ( 5300 K). See tähendab, et saate valida erineva valgusvärvi sõltuvalt sellest, kus soovite seda kasutada - või saate valida nutika valgusallika ja reguleerida valgust igal ajal vastavalt vajadusele.

Halogeenlambi asendamine LED-valgusallikaga toimib probleemideta.


Milline LED asendab 50W halogeeni?

Isegi hõõglambidelt halogeenlampidele üleminekul ei olnud vattide spetsifikatsioon enam usaldusväärne väärtus heleduse määramiseks. Täna võrdleme luumenite väärtust - lambi valgusvoogu. Energiatarve vattides erineb oluliselt sõltuvalt LED-lambi kvaliteedist, mistõttu ei ole vattidel enam mingit tähtsust heleduse puhul.

Näide: 28 vatise halogeenlamp tekitab umbes. 470 luumenit. LED-lambile üleminekul pöörake lihtsalt tähelepanu vastavale luumenite spetsifikatsioonile artikli üksikasjades või LED-lambi tootepakendil.

Vatt vanade lambipirnide Vati halogeenlamp Lumen Vatt võrreldava LED-lambi kohta
100 75 1521 z. B. 15 W LED-lamp
75 60 1055 z. B. 11 W LED-lamp
60 45 806 z. B. 8,5 W LED-lamp
40 30 470 z. B. 4 W LED-lamp
25 20 249 z. B. 4 W LED-lamp

Ainult tavapärastel lambipirnidel oli standardiseeritud vattide ja luumenite suhe.


Kas LED-lampe saab timmida nagu halogeenlampe?

Halogeenlambid olid eranditult timmitavad. LED-lampide puhul tuleb seevastu jälgida, et kasutataks spetsiaalseid timmitavaid LED-lampe.

Erinevad LED-lambid suudavad siiski teha enamat kui "ainult" hämardada. Intelligentsed valgusallikad, nagu näiteks Philips Hue valgustussüsteem, võimaldavad mugavalt timmida või muuta värvitemperatuuri nutitelefoni kaudu. See tähendab, et üks valgusallikas võib igal ajal pakkuda ideaalset valgust elamiseks või töötamiseks.

Vahetatav valgusallikas ja väline dimmer

Kui ruumis on paigaldatud väline dimmer, siis LED-valgusele üleminekul tuleb mitte ainult tagada, et valgusallikas oleks dimmerdatav, vaid ka asendada olemasolev trafo vajaduse korral sobiva LED-trafoga.

Dimmeriga ja vahetatava valgusallikaga valgustite puhul

Paljudel põrandalampidel, nt G9-sokliga, on ka integreeritud dimmerlüliti, nt kaablile või otse lambiraamile. Integreeritud dimmeri kasutamiseks tuleb siin kasutada dimmerdavat G9 LED-valgusallikat.

LED-tuled integreeritud valgustustehnoloogiaga ja dimmeriga

Kui otsite niikuinii uut valgustit - nt laevalgustit - valige püsivalt paigaldatud valguse ja timmimistehnoloogiaga LED-valgusti. Välised dimmerid on seega mittevajalikud. Teavet funktsioonide kohta leiate artikli üksikasjadest.


Halogeenlambid

Milline on õige viis vanade halogeenlampide kõrvaldamiseks?

Halogeenlampe võib hävitada koos olmejäätmetega samamoodi nagu hõõglampe, kuid need ei kuulu klaasijäätmete hulka. Oleme koostanud üksikasjaliku juhendi tavapäraste ja kaasaegsete valgusallikate kõrvaldamise kohta.


Üleminek halogeenilt LED-ile kokkuvõtlikult

Üleminek halogeenilt LED-ile on väga lihtne. Need on eriomadused:

  • Ühilduvus: LED-lambid on saadaval kõikidele standardsetele pistikupesadele.
  • Valguse värvus: hubane, halogeeni sarnane valgus saavutatakse temperatuuriga <3,300 K.
  • Heledus: Võrdle luumenite väärtust, et saada sama heledus pärast ümberlülitamist.
  • Nutikas kodu: nutikad lambid pakuvad igal ajal kohandatavat valgust
  • Energiatarbimine: LEDid tarbivad kuni 90 % vähem energiat sama valguskvaliteedi juures.
  • Dimmitavus: otsige LED-lampe, millel on lisa "dimmitav".