Paljude inimeste jaoks on timmimine elutoa põhiomadus. Tavapäraste hõõg- ja halogeenlampide puhul koos välise dimmeriga oli alati võimalik valgustust kohandada vastavalt isiklikele eelistustele ja muuta see hubasemaks. Tänapäeval ei ole kõik valgusallikad timmitavad, kuid klassikalise timmimise asemel on olemas arvukalt uusi alternatiive - isegi ilma välise dimmeri paigaldamiseta.
Paljude kaasaegsete LED-toodete puhul ei ole vaja välist dimmerit ega nutitelefoni - kogu tehnoloogia on valgusallikas. Selliste tehnoloogiatega nagu Easydim, Simply Dim või 3-Step-Dim varustatud lampide ja valgustite timmimine toimub tavalise seinalüliti abil ja ilma nutitelefonita. Korduv käivitamine lülitab lihtsalt läbi timmimistasemed.
Valgustisse sisestatud nutikat valgusallikat saab igal ajal seadistada soovitud heledusele, ilma et oleks vaja täiendavat dimmerit.
Loo valguse stseenid oma värvidega
Sõltuvalt nutikodu tootest saab RGB-ruumi erinevate värvide abil määrata valgustusstseene, mis lähevad kaugemale klassikalisest timmimisest.
Dimmerdamine juhtmevaba seinalülitiga
Nutikad seinalülitid töötavad juhtmevabalt patarei kaudu või isegi täiesti ilma toiteallikata ja neid kasutatakse nagu seinahämmatit või kaugjuhtimispulti.
Dimmerdamine kaasaskantava kaugjuhtimispuldiga
Paljusid nutikaid valgusallikaid saab juhtida ka süsteemispetsiifilise kaugjuhtimispuldi abil (olenevalt tootest kaasas või eraldi saadaval), mis on alternatiiviks nutitelefonile.
KKK: Korduma kippuvad küsimused timmimise kohta
Kas mis tahes lampi saab timmida?
Varem sai hõõglampe ja halogeenlampe hõlpsasti timmida välise dimmeriga või integreeritud dimmeriga - näiteks põrandalambis. Tänapäeva LED-valgusallikad peavad olema selgesõnaliselt märgistatud kui dimmerdatavad ja vajavad sobivat LED-dimmerit.
Kas lamp on timmitav või mitte, saate teada artikli üksikasjadest. Teave "dimmerdatav: jah" on esitatud toote üksikasjades ja lambi pakendil.
Kuidas paigaldada klassikaline elektrooniline dimmer?
Dimmereid kasutatakse valgusallikate heleduse reguleerimiseks. Klassikaline dimmer on püsivalt seinale paigaldatud ja asendab tavalist seinalülitit. Seda tüüpi dimmerit saab suhteliselt kergesti ümber paigaldada. Soovitame siiski selgesõnaliselt konsulteerida elektrisüsteemidega töötamisel elektrikuga, sest nende valesti käsitsemine võib olla eluohtlik.
Klassikalise dimmeri ostmisel on oluline tagada, et see sobiks valgusallikale. Tänapäeval on see üldjuhul LED-dimmer, st tagumise serva (või harvemini eesmise serva) dimmer, mis on mõeldud kasutamiseks koos timmitavate LED-lampide ja -valgustitega. Mõnede LED-dimmerite puhul saate hiljem mugavalt valida, kas soovite kasutada eesmise või tagumise serva faasijuhtimist.
Mis vahe on pöörddimmeril ja puutetundlikul dimmeril?
Pööratava dimmeriga saab pöördlülitit pidevalt soovitud heledusele keerata. Vajutage, et lülitada lamp sisse või välja. Puudutusdimmeriga reguleerib heledust, kui vajutate ja hoiate all kiiklülitit. Toodetel on tavaliselt mälufunktsioon, et säilitada hämarustase.
Miks mu timmitav LED-lamp suriseb ja väriseb?
Valgusallika värelus timmimisel esineb sageli siis, kui on kasutatud vale dimmerit. Valgusallika artikli üksikasjadest selgub, millist dimmerit saab kasutada. Kahtluse korral aitab meie klienditeenindus hea meelega.
Mis juhtub, kui timmimata valgusdioodid on timmitud?
Sellisel juhul võivad dimmer ja valgusallikas kahjustada. Samuti hakkab valgusallikas tõenäoliselt vilkuma ja värelema, ei sütele üldse või läheb enneaegselt rikki.
Kas juba paigaldatud dimmerid töötavad ka nutikate lampidega?
Ei, nutikate lampide ja valgustite puhul tuleb olemasolevad dimmerid koduses paigalduses eemaldada, et nutikad elemendid ei saaks kahjustada.
Mida tähendab valgustite puhul, et dimmer ei kuulu / dimmer kuulub komplekti?
Kui artikli andmetes on märgitud mitte ainult "timmitav: jah", vaid ka "dimmer: kaasas", siis on kogu timmimistehnoloogia sisse ehitatud lampi või valgusti sisse. Välised dimmerid on seega mittevajalikud.
Mis on eesmise serva faasijuhtimise dimmerid ja tagumise serva faasijuhtimise dimmerid?
Ees- ja tagantjärgnevad faasilõikega dimmerid erinevad selle poolest, millistele lambitüüpidele nad sobivad. Mõlemad elemendid sobivad vahelduvvoolu jaoks. Esialgne faasijuhtimine (dimmeril tähistatud L) sobib induktiivsete koormuste jaoks, nt kui eelnevas suunas on ühendatud tavaline trafo, ja timmitavate energiasäästulampide jaoks. Faasikatkestuse kontroll (dimmeril tähistatud C) sobib mahtuvuslikele koormustele, nt kui ette on ühendatud elektrooniline trafo.
"R" märgistusega dimmerid sobivad puhtalt oomiliste koormuste, nt hõõg- või halogeenlampide jaoks. "Universaalsed dimmerid" - RC, RL või RLC - ühilduvad mitme tüübiga ja tunnevad mõnel juhul ise ära, milline koormus on ühendatud. Hõõglampe ja kõrgepinge halogeenlampe saab timmida R-, L- ja C-dimmeritega, madalpinge halogeenlampe L- (tavaline trafo) või C- (elektrooniline trafo) dimmeriga, sõltuvalt trafost. LED-lampide ja -valgustite hämardamine on sageli võimalik eel- või tagantjärele dimmeritega.
Valgustil on integreeritud dimmer, kuidas leida õige valgusallikas?
Hämarustehnika on sageli otse valgustisse sisse ehitatud ja täiendavat dimmerit ei ole vaja. Kui valgusallikas on püsivalt valgustisse integreeritud, ei ole vaja midagi muud arvestada. Kui valgusallikas on siiski asendatav, peab asendusvalgusallikas olema sobitatud dimmeriga, mis on valgusti puhul erinev. Meie klienditeenindus aitab teil hea meelega valida õige valgusallikas.
Mul on seina dimmer, kuidas leida õige valgusallikas?
Kui dimmer on juba paigaldatud, määrab dimmeri tüüp, millist valgusallikat saab kasutada. Kui te ei ole kindel, aitab teie elektrik või meie klienditeenindus teid hea meelega õiget valgusallikat valida. Ideaalis peaks teil olema universaalne LED-dimmer, mis võimaldab teil valida faaside juhtimise vahel ja ühildub hõlpsasti timmitavate LED-lampidega (kuid mitte nutikodulampidega).
Mul ei ole ei seina dimmerit ega timmitavat valgustit, kuidas ma saan kiiresti ja lihtsalt dimmerdamist järeltoimeliselt paigaldada?
Kui dimmerit ei ole paigaldatud ja ühelgi valgustil ei ole sisseehitatud dimmerit, on dimmerimugavust eriti lihtne tagantjärele paigaldada: nutikate valgusallikatega. Neid juhitakse kas nutitelefoni, kaugjuhtimispuldi või juhtmevaba seinalüliti abil. Viimast saab tavaliselt kinnitada seinale liimiribade abil ja töötab siis samamoodi nagu klassikaline seinahämarik.
Mida tähendavad LED-lampide puhul WarmGlow, GlowDim, DimTone, DimToWarm ja Sunset Dimming?
Hõõg- ja halogeenlampide valgus on hämaram: volframhõõgniidi temperatuur langeb, mille tulemuseks on kõrgema punase komponendiga valgus. Tavaline timmitav LED-lamp säilitab aga oma värvitemperatuuri. Selle efekti taastamiseks on olemas spetsiaalsed timmitavad LED-lambid, millel on sõltuvalt tootjast sellised nimed nagu WarmGlow, DimTone, GlowDim, Dim to Warm või Sunset Dimming.
Need LED-lambid on tavaliselt varustatud täiendavate punaste LED-idega, mis muutuvad hämaramaks, kui neid hämardatakse, võrreldes soojade valgete LED-idega, ja annavad seega punasemat valgust. Värvitemperatuuri spekter on tooteti erinev.
Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.