Liikumisanduriga välistuled: Tee turvalisemaks ja mugavamaks kinnistuks
Üks on kindel: ilma nendeta oleks pime hooaeg palju ebameeldivam! Me räägime välisvalgustitest koos liikumisanduritega. Nad lülitavad valgustuse automaatselt sisse, kui me hommikul pimedal ajal maja sissepääsu trepist alla tormame või õhtul õue sisse sõidame.
Parim valgusallikas iga liikumisanduriga välisvalgustuse jaoks: LED. Kas püsivalt paigaldatud või järelpaigaldatava lambina (tavaliste pistikupesaga valgustite puhul). Põhjuseks ei ole ainult energiatõhusus või pikk kindlus. Kuid liikumisanduritega lampide puhul on peamine eelis see, et LED-lambid saavutavad pidevalt 100 % heleduse. See on sama oluline trepist tõusmisel kui sissemurdmiskaitse.
Millised välisvalgustid on saadaval koos liikumisanduritega?
Kõik, mida te võite oma kinnistul vajada! See hõlmab:
Ja me ei räägi veel kõigist tuledest, mida saab välise liikumisanduri järgi paigaldada. Me räägime ainult välistuledest, millel on kinnitatud liikumisandur. Seejärel peate seda ainult seadistama vastavalt oma kinnisvara nõuetele, kusjuures saate muuta tuvastusala, st nurka ja ulatust, samuti valgustuse kestust.
Kuidas ühendada välisvalgusti liikumisanduriga?
Integreeritud liikumisanduriga välistuled
Kui teil on vaja otsustada täiesti Uue välisvalgusti kasuks, soovitame integreeritud liikumisanduriga välisvalgustit. Siin on liikumisandur püsivalt raami sisse integreeritud, on kohe toimiv ja vajab ainult õiget seadistamist. Paigaldamine on täiesti lihtne tänu lisatud paigaldamisjuhistele. Need on kõige parem anda elektrikule, kes valgustuse korralikult paigaldab.
Eraldi liikumisanduriga välistuled
Kui te aga soovite olemasolevat valgustit moderniseerida liikumisanduriga**, veenduge eelkõige, et elektrooniliste süsteemide puhul järgite kõiki ohutusnõudeid. Või helistage kohe oma usaldusväärsele elektrikule. Saate eelnevalt kaaluda, kas valgusallikat peaks saama juhtida ainult liikumisanduri või ka lüliti kaudu. Selleks, et siin ei oleks piiranguid, võite lasta paigaldada valikulüliti. Selle abil saate mugavalt valida liikumisanduri režiimi või pideva sisse- või väljalülitamise vahel.
Liikumisanduriga päikesetuled
Seevastu Solar abil toimivate liikumisanduritega välisvalgustite puhul ei ole teil mingeid paigaldusprobleeme. Vähemalt ei ole vaja valgusteid juhtmetega ühendada, sest nende valgustamiseks vajalik energia neeldub päevasel ajal päikesepaneelist. Näiteks päikesepaneeliga välisvalgustite puhul tuleb muidugi tagada ka nende kinnitamine seina külge. Kõige lihtsamad on ilmselt maapealsed päikesevalgustid, mida saab ikka ja jälle ümber paigutada.
Lisateabe saamiseks liikumisanduriga välisvalgustuse õige paigaldamise kohta võtke eelnevalt ühendust meie tehnilise nõustamisega. Võite nendega ühendust võtta, kasutades allpool toodud kontaktandmeid._
Kuidas on välistulede liikumisandur õigesti seadistatud?
Liikumisanduriga välisvalgustit kasutatakse alati seal, kus ei ole vaja püsivalgustust, nt trepikojas maja sissepääsu juures, hoovi või garaaži sissepääsu juures või läbikäikudes. Seetõttu peate liikumisanduri täpselt seadistama (kui toode seda võimaldab). Vastasel juhul ei lülitu valgus sisse, kui te parkite oma auto või püüate täis ostukottidega trepist ukseni ronida. Aga just see ongi oluline!
Seega tehke eelnevalt selgeks, mis te soovite valgust kasutada ja valige sobivate omadustega tooted. Olulised omadused on tuvastamisnurk, tuvastamisulatus ja valguse kestus, mis on valgustite puhul erinevad ja ei ole alati reguleeritavad. Seetõttu peaksite pöörama täielikku tähelepanu tootekirjeldusele.
Muide: Selleks, et liikumisandur ei lülitaks valgust sisse ka päeval, on olemas hämaruse andur, mis paigaldatakse sageli koos liikumisanduriga välisvalgustusega (täpsemat teavet leiate tootekirjeldusest). See andur määrab ümbritseva keskkonna heledust. Liikumisandur aktiveeritakse või deaktiveeritakse alates teatud heleduse tasemest. Mõnedel toodetel on ka reguleeritav hämaruse andur - inimesed tajuvad ju sageli väga erinevalt, kas midagi on just piisavalt valgusküllane või juba pime.
Avastamise nurk
Liikumisanduritega välisvalgustuse väga levinud kasutusala: maja sissepääs. Välisseina valgustite puhul on sageli piisav 90° nurk. Kogu maja seina** puhul on soovitatav 180°. Teede valgustamine teetuledega toimib hästi, kui avastamisnurk on 120°. Kas olete juba valinud konkreetse toote, millel on suurem kattenurk? Seejärel võtke see ja reguleerige seda hiljem käsitsi, kasutades Fades.
Tuvastuspiirkond
Tuvastusulatuse seadistamisel ei saa mööda proovida ja eksida: paluge teisel inimesel testida teie äsja seadistatud liikumisandurit, kõndides hoolikalt üles-alla. Vahepeal hoolitsege peenhäälestuse eest. Siis on liikumisanduriga välisvalgusti just teie kinnistule sobiv!
Valguse kestus
Saate reguleerida valguse kestust vastavalt su vajadustele. Siin aitab ainult kogemus, sest näiteks parkimine garaažis võib võtta väga erineva pikkusega aega ja mõnikord on vaja valgustada rohkem või vähem treppe maja sissepääsuni.
Millised liikumisandurid on saadaval välistulede jaoks?
Enamasti paigaldatakse välisvalgustusse nn passiivsed infrapunaandurid (PIR-andurid). Need salvestavad termopilti, kontrollivad seda pidevalt ja reageerivad muutustele valguse sisselülitamisega. Seda tehnoloogiat kasutatakse nii välis- kui ka sisevalgustite puhul.
Siseruumides kasutatakse ka kõrgsagedus- või radarandureid**. Need töötavad elektromagnetiliste lainete kaudu. Need on järk-järgult kujunemas intelligentseteks HF-anduriteks (iHF) välitingimustes kasutamiseks.
Seevastu ainult siseruumides kasutatakse ultraheliandureid, mis toimivad helipeegelduse kaudu.
Teine sensor on kaameraandur, mis analüüsib pildi sisu elektrooniliselt ja mida kasutatakse nii sise- kui ka välistingimustes. Kuid palun ärge ajage seda andurit segi kaameravalgustitega - üks kõige innovatiivsemaid välisvalgusteid. Viimase abil saate kõikjal maailmas juurdepääsu oma valguse kaamerale, mis näitab teile näiteks teie kodu sissepääsu (ja teavitab teid push-sõnumiga, kui postiljon on ukse ees). Sellised kvaliteetsed valgustid, mis on sageli varustatud ka mikrofoni ja muude tehniliste täiustustega, leiab sellistelt tootjatelt nagu STEINEL.
Millised kaitseklassid on nõutavad liikumisanduritega välisvalgustite puhul?
Õige kaitseaste on üks olulisemaid asju, mida peate oma uue liikumisanduriga (ja ilma) välisvalgustuse puhul kaaluma. Välisvalgustid puutuvad kokku mitmesuguste ilmastikutingimustega**. Kuid mitte iga osa teie kinnistust ei ole tormi ja vihma poolt üle ujutatud. Seetõttu ei nõuta alati sama kaitseklassi välitulede puhul. ** IP-kaitseklass** tagab, et valgusti on piisavalt kaitstud niiskuse ja võõrkehade sissetungi eest.
Palun andke meie_ spetsialist-nõustajale teada, millise osa teie kinnistust soovite varustada liikumisanduriga välisvalgustusega. Seejärel saame teile vajaliku kaitseklassi otse öelda. Kontaktandmed leiate allpool._
Muide: Paljud inimesed mõtlevad automaatselt roostevabast terasest välisvalgustuse peale, kui nad mõtlevad rohkuse kohta välistingimustes. Paljud liikumisanduriga ja ilma liikumisandurita välisvalgustid on nüüdseks valmistatud kvaliteetsest plastist, mis sobib ka välistingimustesse.
Kui otsustate siiski roostevabast terasest, saate loomulikult kasutada kõiki selle materjali eeliseid:
Roostevaba teras näeb alati hea välja**.
Roostevaba teras on vähem korrosioonile vastuvõtlik.
Roostevaba teras on rikkalik ja stabiilne.
Roostevaba teras on väga temperatuurikindel.
Roostevaba teras on väga lihtne puhastada.
*Kas teil on veel üks või kaks vastuseta küsimust? Selleks ongi meie erialane nõustamine. _tema_ leiate meie kontaktvormi.
Näita rohkemNäita vähem
Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.