Winter Sale: Kuni 70% allahindlust kõigis kategooriates Säästa nüüd
Võrguväline turvavalgustus**, mida nimetatakse ka turvavalgustuseks või paanikavastaseks valgustuseks, annab hädaolukorras hoone evakueerimiseks piisava orientatsiooni. Põgenemisteed** on usaldusväärselt tähistatud.
Hädaolukord tekib siis, kui avalikes hoonetes, tehastes või ettevõtete kompleksides esineb elektrikatkestus. Selle põhjuseks võivad olla näiteks loodusõnnetused või tehnilised defektid alajaamas. Seda nimetatakse ka pimenduseks.
Turvavalgustuse kasutamine võib päästada elusid! Sest kui tavaline, vooluvõrgust sõltuv valgustus lülitub välja, võib väga kiiresti pimedaks minna. Õnnetuste risk on eriti suur tootmisrajatistes, logistikakeskustes ja parklates. Sageli ei ole sellistes süsteemides päevavalgust või on päike juba loojunud.
Valguse puudumine põhjustab ka paanikat, näiteks kontserdisaalides, sest me tajume 80% kogu teabest silmade kaudu - ja see teave on äkki puudu.
Teine turvavalgustuse vorm on asendusvalgustus. See võimaldab tööprotsessi ohutut lõpetamist elektrikatkestuse korral. See on vajalik näiteks laboratooriumides, kui tehakse katseid, mille puhul on oht, et haigustekitajad võivad vabaneda.
Selleks, et olla hädaolukorras sõltumatu elektrivõrgust, on turvavalgustuse toiteallikaks laetav aku või elektrigeneraator.
Alates elektrikatkestusest peab turvavalgustus olema võimeline elektrivõrgust sõltumatult töötama mitte 3 tundi. Samuti on oluline, et valgustus lülitatakse kohe sisse, st lülitusaeg <1s.
Turvavalgustuse paigaldamise aluseks on DIN EN 1838 rakendusliku valgustustehnika kohta ja umbes 30 muud standardit, määrust ja juhendit. Nende hulka kuuluvad näiteks ISO 30061; CIE S 020, DIN EN 50172 turvavalgustussüsteemide kohta, Saksamaa töötervishoiu ja tööohutuse määrus (ArbStättV) ning siseriikliku ehitusõiguse nõuded. Asendusvalgustuse aluseks on samuti ohu hindamine.
Lisaks professionaalsele paigaldamisele on kohustuslik ka regulaarne hooldus.
Ohutusvalgustus koosneb valgustitest, mis valgustavad evakuatsiooniteid ja evakuatsioonimärke, mis näitavad evakuatsiooniteede, ohutusega seotud rajatiste ja hädaväljapääsude suunda.
Vajalikud nõuded turvavalgustusele on järgmised
Turvavalgustuse paigalduskõrgus peab olema vähemalt 2 meetrit. Valgustustihedus peab olema vähemalt 1 luksi 2 cm kõrgusel põrandast._
Põgenemisteed peavad olema valgustatud vähemalt 2 meetri laiuselt.
Treppide ja muude tasandimuutuste puhul ei tohi valgustus ületada 2 meetri kaugust põrandast.
Ohutusega seotud seadmed, nagu tulekustutid, peavad olema valgustatud turvavalgustusega.
Lisaks peab väljapääsu- ja päästeplaan olema töötajatele, külastajatele ja päästeteenistustele selgelt nähtav.
Turvavalgustuse valgustid peavad tagama piisavad nägemistingimused, et hooneid oleks võimalik kiiresti evakueerida ja ohutusseadmed, näiteks tuletõrjevahendid, kiiresti leida.
Lisaks paigaldustüübile on erinevusi ka heleduses (luumenites) ja tuvastusvööndis meetrites.
Tänapäeval töötab hädavalgustus tavaliselt Lediga ja akuga. LED turvavalgustuse energiatõhusus on suur eelis: valgus paistab kauem, sest akut kasutatakse tõhusalt. LED vajab ka vähem hooldust.
Meil on kvaliteetsed turvavalgustid sellistelt tootjatelt nagu Fischer Akkumulatorentechnik, Ledino, Osram ja Steinel.
Näide evakuatsioonimärgistuse valgustist evakuatsiooni- ja päästeteede tähistamiseks, mille avastamisulatus on 16 m.
Näide valgustist, mis on mõeldud evakuatsiooni- ja päästeteede valgustamiseks ja millel on automaatne enesekontrollisüsteem suurema ohutuse tagamiseks.
Näide paanikavastasest valgustusest. Kui toiteallikas töötab, on see välja lülitatud. Kui see katkestatakse, lülitub see poole sekundi jooksul vähemalt kolmeks tunniks sisse._
Vajate ekspertide nõuandeid oma turvavalgustuse kohta? Või on teil mõni muu küsimus valguse ja valgustuse kohta? Kui see on nii, siis meie spetsialiseerunud nõustamismeeskond aitab teid hea meelega: kontaktivormi..
Läbiviidud hinnad vastavad tootja soovitatud jaemüügihinnale.
Kõik hinnad sisaldavad 22% käibemaksu, ilma tarnekuludeta.