SLAMP - KÄSITSI VALMISTATUD LUULE ITAALIAST
Iga tükk on ainulaadne: need on SLAMPi tuled. Kuid need ei ole ainulaadsed mitte ainult seetõttu, et nad nõuavad, et disainer "määriks oma käed" ja ei reprodutseeriks kõike 3D-failist. Esemed on ainulaadsed ka seetõttu, et need on eksimatult silmatorkavad ja mängulised sisustusobjektid. Alates 1994. aastast on tuntud disainerid ja arhitektid kavandanud, lõiganud ja vorminud dekoratiivseid disainvalgusteid kvaliteetsetest materjalidest, millest mõned on patenteeritud.
Dekoratiivsed tuled täis graatsia: SLAMP seeria
Slamp'i disainerid
Marc Sadler
Maailmakodanik: Austrias sündinud prantslane Marc Sadler elab praegu moepealinnas Milanos ja oli üks esimesi ülikooli lõpetajaid tööstusesteetika erialal Pariisi École nationale supérieure des Arts Décoratifs (EnsAD).
Neljakordne tööstusdisaini assotsiatsiooni (ADI) Kuldse kompassi auhinna võitja on spetsialiseerunud kvaliteetsete plastide pidevale töötlemisele, mis on ilmne igas tema keerulises ja mängulises disainitöös.
Peenike aksessuaar: Lafleur'i käsitsi modelleeritud läbipaistev polümeerist varjund on kaliibrikujuline.
Poeetiline dünaamika: Accordéoni kahekihiline plastikvarju hajutab valgust tuppa.
Adriano Rachele
Teadlane ja arendaja: Adriano Rachele on SLAMPi tehnilise osakonna spetsialist. Sellegipoolest on tema teosed pompoossed, mängulised ja ekstravagantsed - neid läbib omaette poeesia ja emotsioon, mis ulatub kaugemale kui vorm.
Pärast tootedisaini eriala lõpetamist 2007. aastal tunnistati ta 2010. aastal Itaalia disaini nooreks talendiks ja 2012. aastal sai ta oma valgusti Veli eest Red Dot disainiauhinna.
Glamuurne esmaklassiline välimus: Mida inspireerib elegantsetes koridorides oma elementidega, mis on inspireeritud kabohhonist ehtekividest.
Puhas kergus: Veli võlub peeneid kontuure omavate lehvikutaoliste elementidega ja elava välimusega.
Nigel Coates
Lõputööst otse arhitektuuribüroosse: Nigel Coatesist sai kohe pärast arhitektuuri lõpetamist suur tegija disainis ja projektifilosoofias. Pole ime, sest tema teoseid iseloomustab kirglikkus, iroonia ja instinkt.
Lisaks arvukatele hoonetele, interjööridele ja näitustele on ta projekteerinud ka mitmesugust mööblit ja valgustust. Mõned teosed kuuluvad erinevate muuseumide, näiteks Londoni Victoria ja Alberti muuseumi kogudesse.
Majesteetlik hiilgus: Fiorella üksikasjalik disain säravas Goldflex®-is meenutab barokiajastu valgusteid.
Klassika uuesti tõlgendatuna: Lillibet on kaasaegne lühtri, mis on valmistatud läikivast Copperflex®-ist ja 56-st kvaliteetsest Schöleri kristallist.
Lorenza Bozzoli
Diplomeeritud kunstnik: Lorenza Bozzoli lõpetas 1980. aastatel Milano Accademia di Belle Arti di Brera, enne kui ta äratas tähelepanu arvukate näitustega tööstusdisaini valdkonnas.
Lisaks funktsionaalsetele esemetele, nagu Fedroni tool, mis sai Euroopa auhinna suurepärase jätkusuutliku disaini eest, loob ta oma stuudios Milanos ja koostöös SLAMPiga fantastilisi valgusteid.
Moodne kunst: La Lollo on muljetavaldav luksuslamp, millel on erineva disainiga torud.
Ühemõtteliselt ilus: Atmosfera valge kera troonib nagu kera läikival metallsambal.
Stefano Papi
Planeerija ja visionäär: Stefano Papi võitis 2002. aastal Aprilia disainiauhinna oma futuristliku rolleri kontseptsiooniga. Alates 2005. aastast on kvalifitseeritud projektidisainer aidanud kaasa tootmisprotsesside optimeerimisele ning kontseptsioonide ja näituste elluviimisele SLAMPis.
Tema valgustid on ruumi esiletõstvad, funktsionaalsed planeerimise mõttes ja futuristliku puudutusega.
Disaini värviaktsent: Goccia Di Luce võlub erinevates trendikates ja funky värvivariantides.
Moodne avaldus: elegantses mustas värvitoonis Goccia Di Luce muutub näiteks minimalistlikesse ruumidesse sobivaks rafineeritud valgustusobjektiks.
Loov panus suurema jätkusuutlikkuse saavutamiseks
Slampi jaoks tähendab jätkusuutlik töö kõigi ressursside tõhusat kasutamist projektis, et luua lisaväärtust. Itaalia ettevõte kasutab valgustite valmistamiseks taaskasutatavaid tehnopolümeere, mis lõigatakse külmalt ja pannakse käsitsi kokku valgustiks. Slamp korraldab oma päikesepaneelidega varustatud jätkusuutlikus tootmisüksuses loometsükli vastavalt spetsiaalsetele ökospetsialistlikele kokkulepetele.
Mõtteks on: "Midagi ei hävitata, kõik muudetakse." Itaalia valgustitootja on juba loonud lisaväärtust 18 miljonile kimalasele kokku 140 000 uue kodu näol. Koostöös partnerettevõttega muudeti valgustite tootmisel tekkivad töötlemisjäätmed putukate jaoks tikkudeks. Nii saaks jäätmetekke vältimise ja parema ökoloogilise tasakaalu saavutamise ühekorraga ära teha.
Slamp kohta
Käitjariik: Itaalia Valmistamise aasta: 1994 Ülesandja: Roberto Ziliani
Aadress: SLAMP S.P.A. VIA VACCARECCIA, 14 00071 POMEZIA (ROOMA), ITAALIA